Filmy 360

Filmy 360 to jedna z pozycji naszej oferty. Dzięki nim możemy przenieść widza w środek kadru filmu. Widz sam decyduje, w którą stronę skierować wzrok.

W zależności od potrzeb taki film możesz:

 • Przesłać jako link do filmu na Yutube (zobacz jeden z naszych filmów na YT)
 • Umieścić film na Facebooku
 • Pokazać film na smartphonie (zmianiać kąt widzenia za pomocą ruchu telefonu)
 • Pokazać film na urządzaniu Samsung GearVR
 • Pokazać film na zestawach takich jak: OculusRfit, HTC VIVE
 • Zaembedować film 360 na stronie www
Filmy 360 w środowisku 3d

Filmy 360 w środowisku 3d pozwalają pokazać świat, który nie istnieje. Te filmy kręcimy wirtualnymi kamerami. W tym przypadku ograniczniem staje się tylko nasza wyobraźnia, która często potrafi zaskoczyć. Nad takimi produkcjami mamy większą kontrolę. Możemy np. dowolnie przesuwać kadry i nagrywać z wielu miejsc w jednym momencie.

Takie filmy 360 możesz wykorzystać w taki sam sposób jak filmy 360 kręcone tradycyjnymi kamerami.

Filmy z modeli 3d - wizualizacje

Wizualizacje 3d to dziś już standard. Stworzyliśmy ich już wiele. Statyczne wizualizacje można zobaczyć wszędzie. Czy wiesz, że katalog IKEA z 2017 roku składał się właśnie w 98% właśnie z wizualizacji 3d a nie ze zdjęć?!

Kolejny etapem są filmy, które coraz częściej można spotkać między innymi na stronach poświęconych nowym inwestycjom budowlanym. Ludzie coraz częściej wolą oglądać film niż czytać tekst, stąd ogranicznie do kilku branż już dawno przestało obowiązywać.

Poniżej przykład jednej z naszych wizualizacji 3d:

Aplikacje VR z wykorzystaniem filmów 360

Filmy 360 to dopiero początek. Po ich nagraniu mozemy stworzyć aplikację, która może być pobrana przez klientów i dzięki której klient może swobodnie poruszać się miedzy filmami 360 w niej zawartymi.

Tę technologię możesz wykorzystać na kilka sposobów:

 • Umożliwić pobieranie aplikacji klientom posiadającym urządzenia mobilne
 • Umożliwić pobieranie aplikacji klientom posiadającym GearVR
 • Umożliwić oglądanie przy użyciu GoogleCardboard
 • Pokazywać aplikację klientom w punktach stacjonarnych na urządzeniu typu GearVR
 • Pokazywać aplikację klientom w punktach stacjonarnych przy użyciu OculusRift lub HTC VIVE
 • Przeprowadzić szkolenie dla dziesiątek pracowników wypożyczając kilka urządzeń

 

Ciekawym wykorzystaniem tej technologii jest np. stworzenie aplikacji szkoleniowej dla pracowników. Dzięki temu można zaoszczędzić koszty związane z potrzebą zmiany lokalizacji lub przeprowadzić w szybki sposób szkolenie BHP wręczając po prostu pracownikom urządzenia typu GearVR.

Poniżej krótki przykład jak może wyglądać obsługa takiej aplikacji w okularach GearVR:

Aplikacje VR w 3d

Aplikacje VR w środowisku 3d to nic innego jak gry. Część naszych Developerów wywodzi się właśnie z tego środowiska więc doskonale wiedzą jak dostarczyć najlepszej rozrywki klientom naszych klientów. Wartość tylko polskiego rynku gier to 1.85 miliarda złotych (dane z raportu „Kondycja polskiej branży gier” z 2017 roku) a graczy przybywa z dnia na dzień.

Wykorzystaj ten trend i udostępnij pracownikom, klientom lub przyszłym kontrahentom pełną interakcję ze stworzonym na Twoje potrzeby środowiskiem. Możemy stworzyć realistyczny świat, który istniej lub ma dopiero powstać. Możemy również stworzyć miejsca, których nie ma i nigdy nie powstaną, które istnieją tylko do naszej dyspozycji.

Zobacz poniżej jak wyglądał model 3d stworzony przez nas przed i po obróbce z użyciem UNITY 3d:

Aplikacje AR (Augmented Reality)

Aplikacje AR (Augmented Reality) stają się z roku na rok coraz bardziej popularnym medium. Wystarczy przytoczyć chwilowy, ale ogromny szum związany z grą Pokemon Go wykorzystującą po części właśnie tę technologię.

Dzięki tej technologii możemy przybliżyć Klientowi przedmioty w postaci modeli 3d na odległość lub dosłownie rozszerzyć świat, który widzi przez swoje urządznie mobilne o elementy, które chcemy Mu pokazać.

Kilka możliwych scenariuszy wykorzstania tej technologii:

 • Wydrukowanie markera przez klienta i oglądanie produktów na jego biurku, podłodze przy użyciu smartphona
 • Przekazanie naszej wizytówki z markerem AR, który uruchamia w odpowiedniej aplikacji animację z naszą ofertą
 • Umożliwienie klientowi umeblowania mieszkania wirtualnymi meblami i złożenie zamówienia na wszystkie jednym dotknięciem ekranu
 • „Rozszerzenie” wystawy o materiały filmowe, animacje, dźwięki i inne za pomocą markerów umieszczonych przy eksponatach

To tylko kilka możliwych zastosowań rozszerzonej rzeczywistości. Aby zobaczyć rozszerzoną rzeczywistość w akcji pobierz naszą aplikację AR przedstawiającą ofertę oraz różne zastosowania rozszerzonej rzeczywistości. Możesz pokazać ją jako przykład AR swojemu klientowi, będzie zawsze przy Tobie bo instalujesz ją na swoim telefonie oraz pokazuje wiele różnych możliwości AR, nie znajdziesz obecnie żadnej innej aplikacji przedstawiającej w tak konkretny i przejrzysty sposób wszystkich przykładów wykorzystania możliwości rozszerzonej rzeczywistości.

Poniżej możesz zobaczyć wykorzystanie tej technologii przez polski Startup Tylko.com

Aplikacje IoT (Internet of Thinks)

Szacujemy, że Internet rzeczy (IoT – Internet of Thinks) za 10 lat będzie jednym z naszych głównych zajęć. Już dziś wiemy, że ilość urządzeń podłączonych do Internetu rośnie z roku na rok wykładniczo. Ochoczo wchodzimy w tę świeżą branżę i tworzymy aplikacje współpracujące z popularnym dziś systemem „Windows IoT”.

IoT najprościej można porównać do smartphona. Telefon, który nie jest dziś podłączony do Internetu służy o dziwo tylko do dzwonienia :). Telefon z aktywnym łączem internetowym staje się platformą obecną w każdym aspekcie naszego codziennego życia. To samo stanie się z czasem ze wszystkimi urządzeniami codziennego użytku. Będziemy wtedy zastanawiać się „Jak można było używać lodówki, która nie była podłączona do Internetu?”.

Dzięki wykorzystaniu tej technologii możemy np.:

 • Zarządzać urządzeniami w chmurze
 • Gromadzić, przetwarzać i wykorzystywać dane o sposobach użytkowania sprzętów przez klientów
 • Gromadzić, przetwarzać i wykorzystywać dane nt. zachowania użytkowników
 • Włączać/ wyłączać konkretne funkcje na naszych urządzeniach
 • Umozliwić zarządzanie naszymi urządzeniami naszym klientom np. z pozycji smartphona
 • Wysyłać maile, informacje push i inne wiadomości do użytkowników w związku z działaniem naszych użądzeń

To tylko niektóre z możliwych scenariuszy użycia tej technologii. Aby dowiedzieć się więcej zadzwoń do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Poniżej krótki filmik od IBM tłumaczący szerzej IoT:

Live Stream i TimeLaps

Dziś aby pokazać lata pracy wystarczą sekundy. Nasi klienci są przyzwyczajeni do coraz szybszego przekazywania ogromnej ilości informacji. Dzięki naszej usłudze livestream & Tomelaps możemy pokazać wielomiesięczne prace w mgnieniu oka lub w czasie rzeczywistym za pośrednictwem strony inetrnetowej.

Jak to robimy?

 • Instalujemy kamery wysokiej rozdzeilczości, przystosowane do długiej pracy, w zaplanowanych miejscach.
 • Zapewniamy ich komunikację z serwerami przy pomocy naszej autorskiej aplikacji.
 • Zapisujemy materiał przez cały czas trwania inwestycji. Udostępniamy go równocześnie w czasie rzeczywistym na dedykowanej stronie www lub na stronach klienta.
 • Montujemy film szybkoklatkowy z całej inwestycji z wielu kamer.

Oczywiście to tylko przykład wykorzystania tej technologii. Możemy użyć jej również na wiele innych sposobów. Jeśli chcesz transmitować na żywo event, bądź udostępnić szerokiemu gronu odbiorców akcję promocyjną, w którą zainwestowałeś – to również rozwiązanie dla Ciebie.

Dzięki interdyscyplinarności naszego zespołu możemy zapewnić obsługę typu live-reaction. Przykładowo jeśli event odbywa się w konkretnej części Polski a jesteś zainteresowany zwiększeniem jego zasięgu, możemy zapewnić livestream wydarzenia na resztę Polski. Ciekawą propozycją może być umożliwienie widzom interakcji za pośrednictwem m. in. strony www, facbooka i innych mediów z wielkim ekranem na miejscu wydarzenia. Tak żeby połączyć widzów internetowych z uczestnikami w stacjonarnym punkcie.

Poniżej możesz zobaczyć jedno z naszych wielu ujęć bez żadnej obróbki:

Aby dowiedzieć się więcej o tej usłudze napisz do nas.

Strony Internetowe, e-commerce, aplikacje webowe i inne

Szeroko pojęty Internet to również duża pozycja w naszej ofercie.

Możemy wyróżnić kilka głównych produktów, w których czujemy się dobrze:

 • Strony Internetowe
 • e-commerce
 • Aplikacje webowe
 • Systemy CRM (wspomagające sprzedaż)
 • Rozwiązania dla korporacji

Główne technologie, w których czujemy się najlepiej to: html5, CSS3, Java, Java script, PHP, Python, Symfony, MySql, MSSQL, Hadoop, Elasticsearch, Redis, WordPress.

Aby poznać szczegółową ofertę zapoznaj się z naszymi innymi markami poniżej lub zadzwoń do nas.

Nextima.pl to jedna z naszych marek zajmująca się m. in. tworzeniem stron www, rozwiązaniami dla korporacji i galerii handlowych, systemami CRM i innymi wdrożeniami.